Konglomerat, blaty kuchenne i łazienkowe, parapety

 

Poznaj zalety blatu kuchennego z konglomeratu

 

Przy aranżacji wnętrz wykorzystuje się 3 typy konglomeratu: kwarcowy, grantowy, marmurowy, oraz ceramiczno-alabastrowy co to jest ?

Jest mieszanką różnych żywic oraz mączki alabastrowej i ceramicznej. Ten materiał na gorąco jest niezwykle plastyczny i dobrze miesza się z barwnikami, dlatego pozwala na wykonanie odlewu w dowolnym kształcie i kolorze.

 

Kwarcowy

 

Konglomerat kwarcowy, to najtwardszy tego rodzaju materiał wykończeniowy. Ten typ konglomeratu jest twardszy nawet od naturalnego granitu. Jego skład to:

 

90% zmielonego kwarcu

10% żywicy epoksydowej

 

Oprócz kwarcu konglomerat ten może zawierać również okruchy innych kamieni (granitu, marmuru), szkła, ceramiki i luster. Jego cechą charakterystyczną jest jasna barwa, w której występuje najczęściej.

 

 

Granitowy

 

Co to jest konglomerat granitowy ? Materiał ten przyjmuje cechy granitu dzięki czemu jest całkiem wytrzymały. Wyróżnia go odporność na wilgoć oraz łatwość czyszczenia. Z czego składa się konglomerat granitowy? Jest to mieszanka:

 

95% granitu

5% żywicy epoksydowej

 

Czasami w składzie znajduje się także nieco pyłu kwarcowego, który zwiększa twardość materiału. Dzięki zwartej strukturze konglomerat ten sprawdzi się w kuchni, ponieważ nie chłonie zapachów.

 

 

Marmurowy

 

Ostatni rodzaj konglomeratu to konglomerat marmurowy. Co to jest ? To najbardziej miękki i jednocześnie najmniej odporny na działanie kwasów oraz zasad produkt z dotychczas wymienionych. Konglomerat marmurowy składa się z:

 

95% marmuru

5% żywicy epoksydowej

 

Ze względu na najmniejszą wytrzymałość nie sprawdzi się w kuchni ani w łazience. Jest za to chętnie wykorzystywany jako surowiec na parapety. Warto też podkreślić, że konglomerat marmurowy i aglomarmur to nie synonimy. Chociaż proporcje użytych surowców są takie same, różnią się one stopniem rozdrobnienia marmuru. W konglomeracie stosuje się większe ziarna, a w aglomarmurze-sproszkowany kamień, co wpływa głównie na ostateczny efekt wizualny. 

 

Wiedząc już co to jest konglomerat, warto zastanowić się nad jego użytecznością. Konglomerat stosuje się we wnętrzach jako zamiennik naturalnego kamienia. Wykorzystuje się go m.in. na blaty kuchenne i łazienkowe choć twardszym materiałem na blaty są spieki kwarcowe.

Innym wykorzystaniem są jeszcze: okładzina ścienna , umywalki i zlewy.

Konglomerat to tańsza, a przy tym równie elastyczna alternatywa dla dużo droższego kamienia wykończeniowego. 

 

605358085

ul. Ostrowska 95 Skalmierzyce  

Kontakt

e-mail;  neostone@wp.pl

63-460 Skalmierzyce

ul. Ostrowska 95

Godziny otwarcia

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek 

Sobota

07:00 - 17:00

07:00 - 17:00

07:00 - 17:00

07:00 - 17:00

07:00 - 17:00

07:00 - 13:00

Konglomerat