Nie każdy typ szkła można ciąć strumieniem wodnym

Wydawałoby się, że prawie każdy rodzaj szkła można ciąć wodą. W praktyce jednak nie jest to prawda, gdyż poszczególne odmiany różnią się pomiędzy sobą strukturą wewnętrzną. Jakiego szkła nie można ciąć wodą? Tutaj jest to szkło hartowane, któremu w procesie obróbki zapewniono znacznie wyższą wytrzymałość mechaniczną. W tym wypadku hartowanie polega na oddziaływaniu cieplnym na element szklany. Następnie całość się schładza w gwałtowny sposób. Efektem jest bardzo twarda powierzchnia. Niestety przez to próba jego przecięcia kończy się natychmiastowym pęknięciem już przy pierwszym kontakcie z wodą. Tak samo byłoby w przypadku zastosowaniu cięcia szkła wodą na np. szybie samochodowej. Obie będą miały po prostu potencjał do pękania, gdyż takie zresztą mają zadanie. Chronią jednak dodatkowo często muszą pęknąć w pewnej płaszczyźnie, aby zatrzymać np. element uderzający w powierzchnię szkła hartowanego. Wyroby ze szkła hartowanego jednak zawsze wykonywane są na wymiar. Nie trzeba ich obrabiać.

 

 

Jak wygląda cięcie szkła strumieniem wody w praktyce?

Musisz mieć na uwadze, że przy obróbce nie jest wykorzystywana tylko i wyłącznie sama woda, ale dodawany jest do niej dodatek w postaci substancji ściernej. Powoduje ona, że poza ciśnieniem na dany materiał oddziałuje również ścieranie. Takie rozwiązanie pozwala m.in. ciąć pod niższym ciśnieniem jeśli tego właśnie wymaga dany surowiec budowlany. Wykorzystywanie z kolei dużego ciśnienia to bardzo wydajna metoda cięcia szkła, ale trzeba mieć też na uwadze, że nie wszystkie rodzaje szkła można ciąć w ten sposób. Przy użyciu wody można produkować, co jest ogromną zaletą, cienkie i skomplikowane elementy w szerokim spektrum kształtów. Nie jest to przykładowo zbyt efektywne przy standardowym wycinaniu ręcznym. Cięcie wodą zaoszczędzi Ci masę czasu. Skorzystaj z naszych możliwości przy Ostrowie Wlkp.! Pomożemy Ci w obróbce elementów ozdobnych używanych przy produkcji mebli, a także wykończeń domu, wnętrza bądź ogrodu. Wszystko idealnie wedle Twoich potrzeb oraz indywidualnych preferencji! Wszystko jest możliwe, a na dodatek przy Kaliszu skorzystasz z opcji cięcia wodą z jaką można wykonać detale oraz precyzji jaką daje cięcie wodą w naszym dodatkowym punkcie!

Czy wiesz dlaczego lepiej jest ciąć szkło wodą?

Z dość prostej przyczyny wynikającej z bardzo dużej kruchości materiału. Szkło nawet wzmacniane można dość łatwo uszkodzić przez co należy traktować go z odpowiednią uwagą. To z kolei wymaga odpowiedniego doświadczenia. Cięcie wodne pozwala ograniczyć niepotrzebne ryzyko praktycznie do 0. Wykonamy dla Ciebie taką usługę m.in. w Kaliszu. Dzięki temu będziesz mógł zredukować prawdopodobieństwo, że szkło np. pęknie, a przez to poniesiesz koszty. Cięcie szkła możemy również przeprowadzić dla Ciebie przy Ostrowie Wlkp., ale to zależy tylko i wyłącznie od Ciebie oraz Twoich indywidualnych preferencji. Szkło jest bardzo specyficznym materiałem, który w odróżnieniu od gresu, spieków czy kafelek – nie może być łamany. Nie da się więc zastosować normalnych maszyn, ścinarek czy też kątówek. Powodują one powstawanie wibracji, które mogą spowodować pękniecie w zetknięciu z szkłem.

Czy wiesz dlaczego warto skorzystać z właśnie takiej opcji? Wydawałoby się, że szkło koniecznie należy obrabiać przy pomocy diamentowy ostrzy lub ręcznie z pomocą specjalnych rysików. W praktyce jednak rozwiązanie tego typu jest po prostu niezwykle nieefektywne. Zdecydowanie bardziej skutecznym sposobem jest wodne cięcie szkła. W okolicy Ostrowa Wlkp. możemy wykonać dla Ciebie właśnie takie 100% bezpieczne i szybkie realizacje dostosowane bezpośrednio do Twoich potrzeb. W praktyce jeśli potrzebujesz cięcia szkła w Kaliszu, to również w obrębie miasta i poza nim będziemy w stanie przygotować dla Ciebie odpowiednie kształty i wycinkę z dostarczonego przez Ciebie materiału budowlanego. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami i sprecyzujesz wszelkie szczegóły tego, czego faktycznie od nas potrzebujesz. Przetestuj sam w praktyce!

Cięcie szkła Ostrów Wlkp. oraz Kalisz

ul. Ostrowska 95 Skalmierzyce  

Cięcie szkła

Cięcie szkła

605358085

Kontakt

e-mail;  neostone@wp.pl

63-460 Skalmierzyce

ul. Ostrowska 95

Godziny otwarcia

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek 

Sobota

07:00 - 17:00

07:00 - 17:00

07:00 - 17:00

07:00 - 17:00

07:00 - 17:00

07:00 - 13:00