Zdecydowanie tak! To właśnie dzięki tej metodzie strumieniem wody obrobisz materiały bez żadnych substancji chemicznych. Sposób ścinana jest w pełni przyjazny środowisku naturalnemu. Stanowi ona niezastąpione narzędzie pozwalające na najdokładniejsze wykrawanie z spieków kwarcowych. Koszty usługi cięcia spieków kwarcowych strumieniem wody dodatkowo nie są w żaden sposób droższe od innych. Różnią się jedynie pod kątem jakości i wykończenia krawędzi, który zdecydowanie jest lepszy niż przy laserze lub plazmie.

Pompa generuje przepływ wody o ciśnieniu roboczym do ponad 6000 barów, co w porównaniu do węża strażackiego jest większe o 30 lub 50 razy. Ciśnienie za pomocą małej dyszy wypycha wodę i wykrawa materiał. W celu zwiększenia mocy do strumienia wody dodaje się drobinki ścierne, które pomagają w odseparowywaniu poszczególnych materiałów od siebie.

 

 

Cięcie spieków kwarcowych pod ciśnieniem wody to dobry pomysł?

Kolejnym atutem stosowania naszej metody jest krótki czas przygotowania procesu produkcji. To z kolei ostatecznie znaczy, że Twoje materiały będą obrobione szybciej, gdyż cała procedura jest po prostu zdecydowanie krótsza. Opisana technologia wykorzystywana przez nas do cięcia spieków przy Ostrowie Wlkp. doskonale nadaje się do materiałów kwarcowych i wielu innych surowców trudnych do przecięcia inną metodą. Woda pod odpowiednim ciśnieniem to uniwersalne narzędzie, które z pewnością docenisz! Ponadto pozwoli Ci przyciąć wszystko na taki wymiar, rozmiar i kształt jak tylko tego sobie zażyczysz!

Jakie jeszcze zalety płyną z cięcia spieków i to niedaleko Kalisza?

Tutaj w odróżnieniu od cięcia laserowego czy plazmowego metoda obróbki nie pozostawia rys na krawędziach. Te zresztą najczęściej są skutkiem wysokiej temperatury, a jak wiadomo nawet uderzająca pod znacznym ciśnieniem woda nie generuje takiego ciepła jak np. laser czy też plazma. Dodatkowo nasze cięcie spieków przy Ostrowie Wlkp. nie wymaga dodatkowej obróbki krawędzi. Otrzymujesz idealnie dopieszczone elementy, które następnie mogą tworzyć większą całość idealnie wedle Twojej wizji. W tym wypadku także materiał, na który oddziałuje wysoka temperatura pozostanie w idealnym stanie i nie będzie osłabiony przy krawędziach, co zdarza się niejednokrotnie przy np. laserze czy standardowym ścinaniu na maszynie. Ciśnienie wody mechaniczne pozostaje bez zmian i nie działamy w żaden sposób chemicznie na daną kafelkę. Wszystko bez większego uszczerbku na Twoim materiale budowlanym. Skorzystaj cięcia spieków niedaleko Kalisza! Dopasujemy nasze możliwości perfekcyjnie do Twoich oczekiwań! Sprawdź sam!

Na czym polega fenomen cięcia wodą?

Głównie ze względu na to, że podstawową zaletą tej metody obróbki materiału jest niska temperatura cięcia. To z kolei przekłada się nie tylko na niższe ryzyko wystąpienia uszkodzeń mechanicznych, ale także wysoką dokładność obrabianych krawędzi. W praktyce takie rozwiązanie prowadzi do ogromnego potencjału artystycznego, który można wykorzystać w aspekcie wykończenia wnętrza. W praktyce jeśli możesz skorzystać z dowolnie formowanych wręcz elementów, to wykończysz swoje wnętrze dosłownie wedle własnej wizji. Jeśli poszukujesz idealnego rozwiązania to wystarczy, że skorzystasz z naszego cięcia spieków niedaleko Kalisza.

Na czym polega ta metoda i dlaczego warto skorzystać?

W tym wypadku całą procedurę warto jest wykonać ze szczególnym naciskiem na precyzję. Cięcie spieków kwarcowych strumieniem wody pozwala na bardzo precyzyjną obróbkę materiałów budowlanych. W tym celu wykorzystuje się najczęściej wodę i domieszkę, która pozwala na ścinanie wedle indywidualnych preferencji szerokiej gamy kafelek i nie tylko. Spieki kwarcowe cięte w okolicy Kalisza są przez nas obrabiane poprzez zastosowanie ekstremalnie wysokiego ciśnienia wody w procesie. Jeśli szukasz również odpowiedniego wykonawcy niedaleko Ostrowa Wlkp. to bez większego problemu możemy umówić się na najbliższy termin realizacji. Dowiedz się wszystkiego właśnie tutaj!

Cięcie spieków Ostrów Wlkp. oraz Kalisz

ul. Ostrowska 95 Skalmierzyce  

Cięcie spieków

Cięcie spieków

605358085

Kontakt

e-mail;  neostone@wp.pl

63-460 Skalmierzyce

ul. Ostrowska 95

Godziny otwarcia

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek 

Sobota

07:00 - 17:00

07:00 - 17:00

07:00 - 17:00

07:00 - 17:00

07:00 - 17:00

07:00 - 13:00